• O nas...

• Publiczne Przedszkole Nr 3 znajduje się w najstarszej dzielnicy miasta Wodzisławia Śląskiego. Działa od 1964 roku. Jest jednym z najstarszych przedszkoli miasta. Funkcjonuje jako placówka czterooddziałowa. Uczęszczają do niej dzieci 3,4,5 i 6-letnie. Każda grupa posiada swoją salę i łazienkę. Sale są duże i słoneczne oraz bogato wyposażone w zabawki dla dzieci i inne pomoce dydaktyczne. Na połowie długości budynku znajduje się hol, na którym odbywają się zajęcia muzyczne z rytmiki, zajęcia ruchowe, występy dla rodziców, bal przebierańców, konkursy i wiele innych równie atrakcyjnych zajęć. Z każdej sali wychodzą drzwi do ogrodu przedszkolnego. Jest to obszerny teren porośnięty trawą. Znajduje się tam piaskownica oraz urządzenia i sprzęt do zabaw i ćwiczeń dla dzieci. W przedszkolu pracuje doświadczona kadra pedagogiczna. Wychowawcy prowadzą zajęcia z dziećmi na wysokim poziomie, pracując metodami tradycyjnymi oraz nowatorskimi.